2023-09-30

Kokybiškos paslaugos keičia gyvenimus: Domanto Istorija

Neseniai įvykęs sėkmės istorijų konkursas „Žingsniai 2023″ paskatino dar kartą prisiminti įkvepiančią Domanto Navicko istoriją apie tai, kaip Europos socialinių paslaugų kokybės sistema (EQUASS) pakeitė jo gyvenimą, o Joniškio „Saulės” pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras tapo antraisiais namais.

Domanto pokyčiai prasidėjo prieš keletą metų pradėjus lankyti Joniškio „Saulės” pagrindinės mokyklos socialinių įgūdžių klasę ir šios mokyklos Dienos užimtumo centrą (DUC), tapusį ne tik veiklų, bet ir asmeninio augimo bei draugystės vieta.

Pradžioje jaunuolis buvo nedrąsus, mažai bendraujantis dėl siauro žodyno, turintis daug įvairių baimių. DUC specialistai kartu su Domantu bei jo mama, sudarę jam individualų socialinės globos planą, vienu iš svarbiausių tikslų išsikėlė savivertės didinimą, paraleliai dirbo ir su kitais jaunuoliui kylančiais sunkumais. Pamažu atėjo pažanga. Dar ryškesni pokyčiai įvyko įstaigai pradėjus diegtis Europos socialinių paslaugų kokybės sistemą (EQUASS). DUC bendruomenė susikūrė naujus įrankius, leidžiančius įgalinti centro lankytojus bei sistemingai juos naudojo. Atkaklių pastangų ir kryptingo darbo rezultatai pranoko visus lūkesčius. Vaikinas, turintis raidos sutrikimus ir psichosocialinę negalią, patyrė nuostabius pokyčius: savivertė pakilo, vaikinas tapo drąsesnis, savo mintis reiškia aiškiai, bendrauja noriai, laisvai gali užkalbinti, diskutuoti.

Domanto istorija yra puikus pavyzdys, kaip įstaigos pastangos gali lemti gyvenimo kokybės pokyčius. Vienas iš sėkmingos istorijos elementų yra Dienos užimtumo centro  lankytojų įgalinimas. Skirtingą negalią turintys žmonės čia randa pritaikytas užduotis ir pramogas pagal savo gebėjimus. Tai ne tik skatina asmeninį augimą, bet ir kuria stiprią bendruomenės dvasią. Pasiteiravus, kas Domantui padėjo taip atsiskleisti, vaikinas ilgai nedvejoja – būtent dienos centro darbuotojai, kurių sėkmė – ne tik pasiteisinusi EQUASS sistema, bet ir atvira širdis.

Domanto Navicko istorija liudija, kaip EQUASS socialinių paslaugų kokybės standartas gali turėti teigiamą ar net lemiamą poveikį žmonių su negalia gyvenimams. DUC veikla ne tik teikė paslaugas, bet ir sukūrė bendruomenę, kurioje kiekvienas gali jaustis vertingas ir Įsitraukęs. bendruomenę, kuri kuria ne tik aplinką veiklai, bet ir tikrąjį gyvenimo įkvėpimo ir pokyčių centrą.

Užtikrinti aukštą socialinių paslaugų kokybę negalią turintiems žmonėms yra iššūkis, reikalaujantis ne tik nuolatinio tobulėjimo, bet ir visuomenės supratimo ir paramos. Džiugu, kad projektas „Žingsniai“ yra aktualus ir visuomenės palaikomas, o skaitytojai aktyviai domisi ir balsuoja renkant  įsimintiniausias sėkmės istorijas. Domanto istorija yra didžiulė asmeninė pergale ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenės laimėjimas, leidžiantis kiekvienam jaustis vertu ir sugebančiu pasiekti didelius dalykus. Tai dar vienas patvirtinimas, kad socialines paslaugas teikiančios įstaigos privalo investuoti į socialinių paslaugų kokybę. Tai ne tik etiškas socialinio darbo srities įsipareigojimas, bet ir strateginė priemonė, turinti ilgalaikių pasekmių tiek pačios organizacijos, tiek ir visuomenės lygmenyje.

Projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ per 2017-2022 metus dalyvavo 122 įstaigos, teikiančios socialines paslaugas neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms, be tėvų globos likusiems vaikams, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. 120 įstaigų sėkmingai įdiegė EQUASS standarto reikalavimus, viena iš jų – Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla, kurios teikiamos Dienos užimtumo centro paslaugos sertifikuotos EQUASS Assurance sertifikatu

Daugiau informacijos:

Psichosocialinę negalią turintis Domantas nustebino visus: mama negali patikėti įvykusiu stebuklu | Europos socialinio fondo agentūra (esf.lt)


EQUASS sertifikuotos įstaigos Lietuvoje

  • 121
  • Organizacija
  • 14230
  • Paslaugų gavėjų
  • 4230
  • Specialistų

EQUASS Lietuva

VŠĮ Valakupių reabilitacijos centras

Vaidilutės g. 69 , Vilnius

Tel. (8-5) 2 477 544

El. paštas equass@reabilitacija.lt

Puslapyje panaudotos nuotraukos:

People image created by Freepik

Business image created by Freepik

Business image created by Peoplecreations – Freepik.com

Designed by Katemangostar

picjumbo.com

© 2017-2022 VŠĮ Valakupių reabilitacijos centras